Whenever you need a new laptop, call up one of your maximizer friends and say, “What laptop did you buy?” And you buy that laptop. Is it going to be the perfect laptop for you? Probably not. Is it going to be a good enough laptop for you? Absolutely. It takes you five minutes to make a decision instead of five weeks and it’s a “good enough” decision.

Często ludzie mają tendencję do tego, żeby mieć wszystko najlepsze. Ja też jest winny tego grzechu, ale staram się z tym walczyć. Wielokrotnie zdarzyło mi się wydać nie wiem ile pieniędzy na to, żeby kupić coś na prawdę dobrego, a potem okazało się, że w cale ta rzecz nie była mi tak potrzebna jak mi się wydawało.

Nasze życie jest przepełnione wyborami. Mnogość możliwości jakie mamy w tej chwili potrafi nawet paraliżować. Ile razy byliście w sytuacji, że nie wiedzieliście co wybrać przez dłuższą chwilę? Każdy taki wybór pochłania naszą energię, którą równie dobrze można spożytkować na coś innego. Niektórzy ludzie sukcesu zarządzają nawet swoją energią poprzez unikanie bezwartościowych wyborów. Dlatego między innymi Steve Jobs chodził zawsze w jeansach, adidasach i czarnym golfie. Nie chciał każdego dnia zastanawiać się co ma założyć. Oszczędzał energię na ważniejsze rzeczy.

Następnym razem kiedy staniecie przed z pozoru trudnym wyborem, to zastanówcie się, czy faktycznie jest wielka różnica w tym, czy wybierzecie niższy czy wyższy modle telewizora. Potem weźcie po prostu tańszy.