I’m proud of the level of fit and finish we were able to capture in this release. It’s the result of a huge collaboration between design, product and engineering organizations including folks in distributed offices (mainly our Seattle office). Hats off to my product and engineering counterparts Joy Ding and Jeff Currier.

Paul Stamatiou na swoim blogu bardzo szczegółowo opisuje proces powstawania wsparcia dla nagrywania wideo w klientach Twittera dla iOS i Androida. Bardzo szczegółowo opisuje proces projektowania i prototypowania nowej funkcji.

To co zwraca szczególną uwagę to ścisła współpraca projektanta z inżynierami. W procesie projektowania produktu bardzo ważna jest informacja zwrotna od programistów co jest możliwe, a co nie, oraz w jakich ramach projektant może się poruszać. Drugą rzeczą na jaką należy zwrócić uwagę to częstotliwość uzyskiwania informacji zwrotnej od osób spoza zespołu na temat tworzonego projektu. Co bardzo ważne, opinie były zbierane na długo przed tym jak powstał gotowy produkt.

No i ostatnia rzecz, ale w cale nie najmniej istotna. Zwróćcie uwagę ile pracy i zaangażowania ilu osób wymaga stworzenie i dopracowanie jednej funkcji aplikacji…