[…] But the Apple Watch is also an enormous device. It’s the first entirely new Apple product in five years, and the first Apple product developed after the death of Steve Jobs. It’s full of new hardware, new software, and entirely new ideas about how the worlds of fashion and technology should intersect.

It’s also the first smartwatch that might legitimately become a mainstream product, even as competitors flood the market. Apple has the marketing prowess, the retail store network, and the sheer determination to actually make this thing happen.

It just has to answer one question: would you actually use the Apple Watch instead of your phone?

Po przeczytaniu tej recenzji już wiem, że Apple Watch to nie jest urządzenie dla mnie. Odniosłem nieodparte wrażenie, że posiada mnóstwo funkcji, mniej lub bardziej przydatnych, ale żadnej z nich nie realizuje dobrze. Nie jest ani zaawansowanym asystentem, ani wybitnym urządzeniem do śledzenia aktywności.

Są jednak dwie rzeczy, które uważam, że go całkowicie dyskwalifikują. Od jakiegoś czasu staram się walczyć z rzeczami, które mnie rozpraszają. Jestem osobą, która potrafi się porządnie skupić na realizowanym zadaniu, ale zanim ten etap nadejdzie potrafię zrobić sporo zbędnych rzeczy. Obawiam się, że nieustanne pukanie w nadgarstek może mnie skutecznie wybijać z rytmu i rozpraszać uwagę. Nigel Patel dodatkowo zauważa, jaki to może mieć negatywny wpływ w sytuacjach towarzyskich:

It turns out that checking your Watch over and over again is a gesture that carries a lot of cultural weight. Eventually, Sonia asks me if I need to be somewhere else. We’re both embarrassed, and I’ve mostly just ignored everyone. This is a little too much future all at once.

Drugim dyskwalifikującym aspektem jest jego wydajność. Wydaje się, że Apple poszło na zbyt wiele kompromisów w kwestii optymalizacji wykorzystanie baterii. Aplikacje nie mają możliwości odświeżania w tle zatem przy ich uruchamianiu długo musimy oglądać ekran ładowania. Wydaje się, że wyjęcie telefonu z kieszeni może być o wiele szybsze. Na co zatem nam te funkcje na nadgarstku?

Wielu recenzentów zwraca uwagę na to, że obecny stan Apple Watcha przypomina sytuację z pierwszym iPhonem. Ile zatem generacji przyjdzie nam przeczekać, żeby mieć na ręku urządzenie przydatne i najlepsze w swojej klasie? Jedno jest pewne – przed smartwatch’ami jeszcze długa droga.