It was June 19, 2002, and I was sitting in a hotel room in San Francisco when I got that news from my managing director. Modem Media, the company where I had served as Creative Director for the past 4 years, was shutting its Toronto office.

Zachęcam Was do przeczytania historii agencji, której pracę bardzo cenię. Jest to zespół, spod którego ręki wyszły takie produkty jak Prismatic, Readability, czy jedna z najbardziej popularnych w tej chwili platform do publikacji treści – Medium. Smutną wiadomością jest to, że przestaje ona istnieć. Cały jej zespół będzie od teraz częścią zespołu projektantów Facebooka. To stało się impulsem do podsumowania całej, ponad 10 letniej historii tej firmy.

Uwielbiam tego rodzaju historie. Jest to fantastyczna okazja do zajrzenia do głowy ich twórców. Możemy poznać to, czym się kierowali podejmując kolejne decyzje wpływające na rozwój swojej firmy.

Po raz kolejny okazuje się, że najlepszym działaniem marketingowym jest pomaganie ludziom. Udostępnienie jednego raportu czy jednego narzędzia może dramatycznie wpłynąć na rozpoznawalność marki.

Jeżeli Facebook zacznie przypominać jakościowo pracę, jaką prezentowało T+L, to być może będę tam częściej zaglądał.