BlackBerry CEO John Chen, however, thinks this is unfair. In fact, he thinks it is so “discriminatory” that he wants legislators to widen the definition of net neutrality to include “application neutrality.”

In other words, if a company makes an app for iOS and Android, they must also make a version for BlackBerry and all other operating systems.

Prezesowi Blackberry chyba gdzieś zapodziało się pojęcie wolnego rynku. Nie wiem jakim cudem ta firma jeszcze istnieje. Wiem, że jest jej wielu zagorzałych fanów, ale mimo wszystko jest to sprzęt niszowy. Niecałe trzy lata temu miałem okazję korzystać przez dłuższy czas z jednego urządzenia z tej stajni. To jak bardzo odstawało ono od obecnych standardów jest przerażające. Wyobraźcie sobie korzystanie z w chwili obecnej z telefonu z Windowsem Mobile 6. Blackberry było gorsze.

Aplikacja na każdą platformę to spora inwestycja dla tworzącej ją firmy. Ominięcie platformy to jest decyzja biznesowa, która ma na celu minimalizację kosztów. Dewelopment na Blackberry zwyczajnie się nie opłaca. I nie ma to nic wspólnego z żadną dyskryminacją.

Mam nadzieję, że ta regulacja nie ma najmniejszej szansy na zaistnienie.