Witam Was w Przeglądzie tygodnia po dłuższej przerwie. Pogoda i to co można robić na zewnątrz wygrało z siedzeniem przy komputerze. Mam nadzieję, że Wy również korzystaliście ze sprzyjającej aury. W dzisiejszym odcinku mam dla Was dużo różności. Zaczniemy od niesamowitego przykładu lifeloggingu.

April Zero

O lifeloggingu pisałem już na blogu przy kilku okazjach (patrz recenzja Jawbone Up). Anand Sharma przeniósł to pojęcie na nowy poziom. Przez ponad 130 dni zbierał różnego rodzaju informacje o sobie. Notował aktywności fizyczne, podróże, to co jadł i wiele innych. Wszystko to zgromadził na stronie internetowej nazwanej Aprilzero. Robi ona oszałamiające wrażenie. Polecam Wam przejrzenie poszczególnych sekcji. Jedno to zbieranie informacje, a inną sprawą jest ich umiejętna prezentacja. W tym przypadku świetnie udało się jedno i drugie.

Zrzut%20ekranu%202014-07-16%20o%2010.15.11.png

Link via MakoweAbc

Polygon w Polsce

Amerykański serwis Polygon stworzył serię reportaży dotyczącą polskiego światka dewelopmentu gier komputerowych. Opisują bardzo szczegółowo takie firmy jak CD Projekt Red tworzący Wiedźmina czy postacie pokroju Adriana Chmielarza. Muszę przyznać, że była to dla mnie fascynująca lektura. Dowiedziałem się kilku rzeczy dotyczących polskich twórców indie. Po lekturze trochę odniosłem wrażeniem, że po raz kolejny znajduje zastosowanie powiedzenie “cudze chwalicie, swego nie znacie”. A szkoda, bo jest to jedna z dziedzin, która może być nasza chlubą.

Zrzut%20ekranu%202014-08-10%20o%2021.15.40.png

Link

Airplay w samochodzie

Chcielibyście posiadać auto wyposażone w airplay? Jest to jedna z technologii, która codziennie ułatwia mi życie w domu. W samochodzie niestety, jeśli chcę podłączyć telefon do radia, jestem skazany na plątaninę kabli. Istnieją urządzenia łączące cechy transmitera FM z zestawem głośnomówiącym bluetooth. Ale po co uciekać się do takich rozwiązań, jeśli możemy mieć w samochodzie airplay. Okazuje się, że istnieje możliwość przerobienia stacji airport express, tak aby korzystała z zasilania samochodowego. Filmik poniżej pokaże Wam jak to zrobić.

Link do Youtube

Piękne filmy poklatkowe z parku Yosemite

Colin Delehanty i Sheldon Neill są autorami projektu “Yosemite”. Spędzili wiele godzin w tym amerykańskim parku narodowym, a owocem ich pracy są przepiękne filmy poklatkowe. Coś niesamowitego! Musicie to obejrzeć.

Zrzut%20ekranu%202014-08-10%20o%2021.22.43.png

Link do strony projektu

Lance Armstrong dzisiaj

Najbardziej utytułowany kolarz świata jakiś czas temu przyznał się do tego, że jest oszustem. Osoba, którą kiedyś podziwiałem, która zawsze zarzekała się, że jest ofiarą wielkiej nagonki, okazała się zwykłym koksiarzem. Po tym jak wszystko wyszło na jaw zastanawiałem się, czy z książek, które posiadam dotyczących tej postaci, nie zrobić ogniska i nie upiec sobie kiełbasek, Po namyśle stwierdziłem jednak, że po prostu postawię je na półce z bajkami mojej córki. Mimo wszystko z wielkim zaciekawieniem przeczytałem artykuł z Esquire dotyczący tego, jak wygląda życie Lance’a w chwili obecnej. Może i Was zaciekawi.

Link

DxO FilmPack 3 za darmo

Do 15 sierpnia możecie zdobyć za darmo poprzednią wersję narzędzia DxO FilmPack. Jeśli tęsknicie za analogowym wyglądem swoich zdjęć, to to narzędzie może Wam pomóc osiągnąć taki efekt. Bierzcie, póki możecie.

banner.jpg

Link

Aplikacja tygodnia: Poptile

1406669180.648787.png

Czas na aplikację tygodnia. Tym razem chciałbym Wam zaproponować grę Poptile. Polega ona na łączeniu ze sobą klocków o tym samym kolorze. Brzmi bardzo prosto, ale jest niesamowicie wciągające. Mechanika przypomina mi trochę tetris i tak samo jak ta gra wymaga umiejętności przewidywania. Mój rekord na tę chwilę wynosi coś w okolicach 1800. Pobijecie mnie? Taki wynik w pierwszych dniach wystarczył, aby znaleźć się na 24 miejscu na świecie. Teraz potrzeba dużo więcej.