Wczoraj nie udało mi się wyrobić z przygotowaniem nowego przeglądu tygodnia, ale postanowiłem to nadrobić dzisiaj. Nie jest to może najlepszy pomysł – wszyscy dzisiaj i tak będą śledzić jedynie informacje dotyczące tego co zaprezentuje Apple. Być może jednak ktoś będzie miał ochotę poczytać coś innego.

Nowa płyta Slasha

To już oficjalne. Nowy płyta Slasha ukaże się 15 września. To jeden z moich ulubionych artystów. Jeśli jesteście wielbicielami muzyki rockowej, to polecam obejrzenie 10-odcinkowego cyklu opowiadającego o tym, jak powstawała najnowsza płyta. Usłyszycie również fragmenty utworów, które pojawią się na najnowszej płycie. Ja już nie mogę się jej doczekać. A w listopadzie Slash zagra koncert w Krakowie. To również moje urodziny, więc chyba nie mogę przepuścić takiej okazji.

Poniżej możecie zobaczyć okładkę najnowszej płyty oraz pierwszy odcinek wspomnianego wyżej cyklu.

slashworldonfirebigger.jpg

Link

Jak być lepszym fotografem

Pewnie zauważyliście już na blogu cykl, jaki prowadzę dotyczący nauki fotografii. Wiem, że na początku każdy zadaje sobie pytanie: co zrobić, żeby być lepszym fotografem? Odpowiedź jest tylko jedna – praktyka, praktyka i jeszcze raz praktyka. Jeśli chcecie jednak trochę ściąć zakręty i nauczyć się na doświadczeniu innych to zajrzyjcie do tego artykułu na Medium.

Link

Skąd wziąć pomysły na biznes

O tym, jak znaleźć idealny pomysł, który dostarczy niesamowitych wrażeń przy jego realizacji, a potem mase pieniędzy napisano już niezliczone artykuły. Często pomija się jednak najprostsze rzeczy. Ten artykuł podsunie Wam jeden z tych właśnie prostych obszarów, gdzie łatwo można potknąć się o gotowy pomysł.

Link

Tablica okresowa fontów

Układów okresowych różnych rzeczy powstała już cała masa. Teraz pora na fonty. Panowie ze Squidspot włożyli wiele pracy, żeby zgromadzić i odpowiednio ułożyć wszystkie kroje. Już wyobrażam sobie dyskusje jakie się przy tej okazji toczyły. Efekt jest znakomity i idealnie widać, jak wraz z masą maleje stabilność poszczególnych elementów. Używajcie na własne ryzyko ;)

Periodic_Table_of_Typefaces_large.jpg

Link

WWDC Keynote

To najważniejszy link w tym przeglądzie tygodnia. Będzie zdecydowanie najczęściej komentowany temat. Niektórzy już na gorąco przekazali swoje wrażenia o tej konferencji, w najbliższych dniach ja pewnie również nie omieszkam tego zrobić. Warto jednak na własne oczy zobaczyć to co zaprezentowało Apple. Ja już wiem, że OS X Yosemite będzie najbardziej zaawansowanym systemem operacyjnym dla konsumentów jaki istnieje.

Link