Odcinek numer 23 już przed Wami. Mam nadzieje, że dzisiejszy odcinek przyniesie Wam sporo inspiracji, lub też znajdziecie rozwiązanie choć jednego nurtującego Was problemu. Dziś mamy trochę o pracy w domu, porzucaniu haseł i nazywaniu firm. Zapraszam do czytania.

Praca w domu

Na początek chciałbym Wam zaproponować artykuł o pracy w domu. Pojawia się w nim mnóstwo zagadnień, o których być może nie mieliście okazji pomyśleć. Może znajdziecie tam kilka rad, które pozytywnie wpłyną na waszą produktywność. Zastanawialiście się, czy bylibyście w stanie pracować w domu. Ja po zrobieniu rachunku sumienia jestem przekonany, że miałbym z tym ciężko. Najlepszym wyjściem dla mnie byłoby pewnie wynajęcie biura lub jakiejś przestrzeni coworkingowej.

Link

Wszyscy jesteśmy Beatlesami

Tytuł prezentacji Jacka Kłosińskiego bardzo mnie zaintrygował. Po przeczytaniu rekomendacji z Twittera postanowiłem ją obejrzeć i nie zawiodłem się. To było bardzo dobrze wykorzystane 50 minut.

Prezentacja jest mocno inspirująca, a jednocześnie rozwiewa trochę mitów, w które wielu ludzi wierzy. Tak. Bez pracy nie ma sukcesów. Na wszystko trzeba zapracować. Znajdziecie tutaj kilka wskazówek dotyczących budowania swojej marki i networkingu. Szczególnie powinny ją obejrzeć osoby, które zaczynają swoją karierę zawodową lub wchodzą w jakiś nowy obszar działalności. Posłuchacie również o networkingu i dowiecie się, że ważniejsze od tego kogo znasz jest to, kto zna Ciebie. Gorąco polecam ten artykuł, bo warto.

Link

Bojkot haseł

Co jakiś czas staram się wplatać jakieś artykuły dotyczące bezpieczeństwa w sieci. Utrzymanie go na wystarczającym poziomie staje się coraz bardziej uciążliwe w obecnych czasach głównie ze względu na ilość haseł, jakie trzeba zapamiętać. A gdyby tak nie pamiętać żądnych haseł oprócz jednego do poczty email?…

Link

Crossroads of of should and must

Kolejny artykuł jest swojego rodzaju inspirującym manifestem dotyczącym tego, czym w życiu powinniśmy się kierować. W nagłówku użyłem oryginalnego tytułu w języku angielskim, ponieważ uważam, że idealnie oddaje to, o czym jest ten tekst i nie jestem w stanie wymyślić równie dobrego polskiego odpowiednika. Ciężko jest jednoznacznie powiedzieć o czym jest ten artykuł. Wiem, że nie jest to dla niego za dobra reklama. Porusza on zarówno kwestie tego co powinniśmy robić, jak podchodzić do swojej pracy oraz to, jak zacząć pracować na własny rachunek. Po prostu przeczytajcie. Takich ilustracji jak ta poniżej znajdziecie tam mnóstwo.

crossroads.jpg

Link

Jak wybrać nazwę dla swojej firmy?

Jest to jeden z najbardziej błahych, ale jednocześnie trudnych i ważnych problemów, jaki napotykają ludzie, którzy rozpoczynają swoją własną działalność gospodarczą. Istnieje tyle możliwości, że nie wiadomo od czego zacząć. W tym artykule przedstawiony jest proces myślowy, jaki stał za tym, że jeden z amerykańskich startupów wybrał na swoją nazwę “Crew”. Wcześniej nazywali się “Oompf”. Widać, że dużo myśleli.

Link