Koniec weekendu majowego to czas powrotu do pracy, ale również pora na 22. odcinek przeglądu tygodnia. Znajdźcie chwilę czasu na zapoznanie się z tym co dla Was przygotowałem tym razem. Będziecie mogli poczytać trochę o wychowaniu dzieci, produktywności, bezpieczeństwie, ale i też o… goleniu. Zapraszam.

Skazani na A4

Dużo się mówi teraz o kreatywności. Szukamy sposobów by ją stymulować, staramy się określić porę dnia, w której myślimy najbardziej twórczo i próbujemy ją wykorzystać. Musimy walczyć o zdolności, które jako dzieciom przychodziły nam bez żadnego wysiłku. Pewnie trochę winę ponosi tutaj nasz system edukacji, który bardziej uczy pracy odtwórczej niż twórczej. Dla naszych dzieci nie jest jednak za późno. To nasza rola jako rodziców, aby de facto naszych latorośli nie popsuć. Na blogu Zuch pisze trafiłem na fantastyczny artykuł, który jednocześnie inspiruje jak i daje kilka wskazówek jak wychować dzieci, żeby nie zabić w nich umiejętności eksperymentowania i nietuzinkowego myślenia. W końcu to jest kreatywność. Polecam gorąco lekturę.

Link

Golenie po męsku

Jeśli chodzi o golenie to zrobiłem się straszliwym leniem. Robię to raz w tygodniu. Całe szczęście, że obecna moda na brody pozwala mi się ukryć w tłumie innych nieogolonych facetów. Używam maszynki elektrycznej również z lenistwa. Problem z tego typu sprzętem jest taki, że maszynką elektryczną nie jestem w stanie się tak dokładnie ogolić jak żyletką. Nie jest to po prostu możliwe.

Moridin na swoim blogu wspomniał o bardzo ciekawym punkcie na ulicy Poznańskiej w Warszawie. Jest to Pracownia szczotek i pędzli. Można w niej zakupić bardzo eleganckie maszynki, pędzle i inne przybory do golenia. Oczywiście jeśli potrzebujecie innych produktów z włosia lub szczeciny, to również je tam znajdziecie. Kusi mnie, żeby tam się wybrać i poszukać czegoś dla siebie. Panie na pewno znajdą tam bardzo dobry prezent dla swoich facetów na jakieś szczególne okazje.

5388777346_e9948b1cca_o.jpg

Fantastyczne jest to, że takie punkty jeszcze istnieją w Warszawie. Mamy możliwość kupienia produktów bardzo dobrej jakości, wykonanych ręcznie, które możliwe, że posłużą długie lata. Tworzą je ludzie z prawdziwą pasją, a za takie rzeczy warto zapłacić.

Poczytajcie co wybrał Moridin

Jak złamać hasło?

Myślisz, że używasz bezpiecznego hasła? Ilu haseł używasz? Wiesz, że każde można złamać? To wszystko tylko kwestia nakładu środków i czasu.

Każdy serwis w jakim się rejestrujemy wymaga od nas ustanowienia hasła. Nie sposób jest spamiętać ich kilkudziesięciu lub kilkuset wersji. To powoduje, że mamy zazwyczaj jedno hasło, którego używamy wszędzie. Na to liczą właśnie hackerzy. Wystarczy, że złamią hasło w jednym serwisie i mają już dostęp do wszystkich.

Jeśli chcecie kilku wskazówek na temat podniesienia swojego poziomu bezpieczeństwa w internecie nie zawyżając zbytnio ilości rzeczy jakie należy zapamiętać, to zajrzyjcie do tego artykułu. I zapamiętajcie:

Like everything else in life, passwords involve trade-offs. You can’t have maximal security and maximal ease of use at the same time.

Link

Jak wygląda programowanie?

Trafiłem na bardzo ciekawy i satyryczny tekst dotyczący tego jak powstaje oprogramowanie. A może jednak nie jest on satyryczny… Niewątpliwie jest w tym ziarno prawdy. Przeczytajcie koniecznie.

Link

7 rzeczy, które powinieneś przestać robić by być bardziej produktywnym

Pisałem już dużo o produktywności. Wskazywałem Wam już wiele materiałów do przeczytania i pewnie po zerknięciu na nagłówek myślicie, że to kolejny tekst na tę samą modłę. Też tak myślałem, ale postanowiłem mimo wszystko go przeczytać. Okazało się, że było warto. Nie znajdziecie tutaj tych samych powtarzanych w kółko sloganów w stylu: mniej Youtube’a a więcej pracy. Zamiast tego przeczytacie 7 porad, które mogą odrobinę przeczyć intuicji, ale znacząco pozytywnie wpływają na to ile rzeczy jesteście w stanie w ciągu dnia zrobić.

Link

Zdjęcia: Flickr