Z lekkim opóźnieniem, ale trafia do Was 20ty odcinek Przeglądu tygodnia. Tak jak obiecałem jest trochę obszerniejszy niż zwykle. Znajdziecie w nim trochę nowości sprzętowych i software’owych, kilka porad dotyczących produktywności i biznesu, ale jest też coś na poprawę humoru. Zapraszam!

Scott Hanselman o produktywności

Na początek mam dla Was kilka porad dotyczących produktywności od Scotta Hanselmana, który jest program managerem w Microsofcie. W tym artykule przedstawia on właściwie cały swój system dotyczący nie tylko zarządzania zadaniami, ale również radzenia sobie z napływem maili jak i nadmiarem informacji. Jest tam mnóstwo ciekawych i wcale nie tak oczywistych porad. Na pewno znajdziecie coś dla siebie. #longread

Link

97e47e1feb7b591e8220b08a8c83cc9a.jpg

Na kłopoty z baterią iPhone’a

Wydajność baterii we wszystkich modelach iPhone’a jest przedmiotem bardzo dużej ilości legend, opowieści i bajań ludowych. Tak samo pewne jest to, że każdy nowy iPhone ma gorszą baterię niż jego poprzednik pomimo każdorazowego zwiększenia pojemności. Prawda jest taka, że największy wpływ na to, ile Wasz telefon wytrzyma na jednym ładowaniu ma to, z jakich aplikacji korzystacie i jakiej ilości aplikacji daliście jakie uprawnienia. Jeśli bateria u Was kuleje zajrzyjcie do tego artykułu. Ja po przejściu tych kilku kroków znacząco wydłużyłem to, ile mój telefon jest w stanie funkcjonować. Wystarczy impuls do refleksji nad tym co jest nam tak na prawdę potrzebne.

Link

Walc Anthonego Hopkinsa

Wiedzieliście, że Anthony Hopkins zanim został aktorem był muzykiem. 50 lat temu napisał walc zatytułowany And the waltz goes on. Napisał go dla Andre Rieu – holenderskiego wiolonczelisty. Sir Hopkins czekał 50 lat, aby usłyszeć wykonanie swojego utworu. Na poniższym wideo widać i słychać, jak całe przedsięwzięcie się udało.

Po obejrzeniu tego filmu to co rzuca się w oczy, to wielkie uwielbienie dla muzyki. To musiało być wielkie przeżycie dla Hopkinsa. Widać, że aby zostać aktorem musiał porzucić coś co było wielką miłością jego życia. Wielki muzyk został wielkim aktorem.

Link do wideo Link do źródła

Reeder 2 dla Maca w publicznej becie

Nareszcie! W końcu pojawiła się publiczna beta Reedera 2 dla Mac! Czekałem na to już bardzo długo. Mimo jeszcze sporej ilości braków zastąpił mi już z powodzeniem Readkita. Brak automatycznej synchronizacji i przesyłania treści chociażby do Pocketa jest nadrabiany przyjemnością korzystania z aplikacji. Readkit jest bardzo dobrym i funkcjonalnym programem, ale brakuje mu tego dopracowania co ma Reeder. Małe smaczki i subtelne animacje cieszą oczy tak, że chce się wracać.

Zrzut%20ekranu%202014-04-22%20o%2020.08.26.png

Link

Nauka HTML i CSS

Kiedy tylko mogę, to zachęcam Was do nauki programowania. Tym razem mam dla Was kurs, który w bardzo przystępny sposób wprowadzi Was w zagadnienia związane z tworzeniem stron internetowych. Poznacie tajniki HTML i CSS, czyli dwóch języków, które są podwaliną tego, co widzicie w swoich przeglądarkach. Polecam!

Link

Dzieci reagują na walkmana

Mam już ponad 30 lat. Nie wydaje mi się, żebym był jakimś wielkim wapniakiem. Wiele rzeczy jest dla mnie oczywistych, ale okazuje się, że dla ludzi niewiele niż o połowę młodszych ode mnie te same rzeczy nie są tak oczywiste. Co się stanie jeśli kilkunastolatkom dacie do ręki walkmana? Zobaczcie sami. Postęp techniki jest niesamowicie szybki.

Link do wideo

Amazon Dash

To w jaki sposób robimy zakupy powoli ulega zmianie. Coraz więcej korzystamy z zakupów w internecie. Jednak spora część naszego społeczeństwa jeszcze nie jest przekonana do tej formy i nie za bardzo ufa internetowym sprzedawcom, ale powoli się to zmienia. Zakupy spożywcze to jeszcze osobna kwestia. Przyzwyczajeni jesteśmy do marketów i bazarków. Amazon eksperymentuje z produktami spożywczymi – posiada swoją usługę Amazon Fresh, która jest ograniczona do obszaru San Francisco i Los Angeles. Teraz uzupełnił ją o gadżet elektroniczny, który ma te zakupy ułatwić. Zobaczcie poniższy film. Ja wiem, że zdecydowanie bym z niego korzystał. Tworzenie listy zakupów jest jednym z trudniejszych cotygodniowych momentów, a to urządzenie by je wyeliminowało.

Link do strony

Wersje free

Przyzwyczajeni jesteśmy do tego, że produkty większości internetowych startupów, jakie powstają posiada jakiś darmowy plan, który pozwala sprawdzić, co dany produkt oferuje lub nawet korzystać z niego za darmo, jeśli nie mamy dużych wymagań. Darmowy plan to niemal rzecz oczywista. Otóż nie. Powinniśmy się mocno zastanowić, czy posiadanie takiej opcji jest dla nas opłacalne. Czasami koszty, jakie z tego powodu się ponosi nie równoważą się z korzyściami. Poczytajcie więcej o tym tutaj.

Link

Jailbreak i wirusy

Jestem ostatnią osobą, która ludzi korzystających z jailbreaka straszyłaby wirusami, ale okazuje się, że jest coś na rzeczy. Otóż ktoś w Chinach dostrzegł okazję i postanowił wykraść dane kont Apple. Sam nie korzystam i nigdy nie korzystałem z jailbreaka. Korzyści według mnie nie warte zachodu, ale jest sporo osób, co widzi w tym bardziej lub mniej legalne benefity. Więcej przeczytacie na stronie Imagazine.

Link