Ostatnio trochę Was zaniedbałem. Powodem był mój bardzo intensywny tydzień oraz to, że szykuję trochę materiałów na bloga. Myślę, że mogą Was one zaciekawić. Tymczasem mamy niedzielę, a więc czas na przegląd tygodnia.

Morgan Freeman GPS

Na początek mam dla Was nieco humorystyczny materiał. Jakby to było jeśli asystentem w Waszej nawigacji samochodowej byłby Morgan Freeman? Bardzo lubię tego aktora i z chęcią bym się o tym przekonał. Poniższe wideo pokazuje trzech przykładowych użytkowników takiej aplikacji. Połączenie zwykłych ludzi i Morgana w jego egzystencjalnym trybie jest niezwykle zabawne. Polecam obejrzeć do końca, bo pod koniec jest nagły zwrot akcji, który nieźle mnie rozbawił.

Link do wideo

O prowadzeniu dziennika

Zastanawialiście się kiedyś nad prowadzeniem dziennika? Ja miałem już kilka podejść do tego tematu i niestety za każdym razem po jakimś czasie przerywałem. Ten artykuł pokaże Wam kilka korzyści, jakie możecie wynieść z tego typu aktywności i przedstawi parę sposobów na to, w jaki sposób to robić. W najbliższych tygodniach ja również będę chciał pokazać Wam parę sposobów, które sam opracowałem. A nuż może razem uda nam się na tyle zmotywować, żeby nawyk przetrwał próbę czasu…

Link

Kilka mitów o reklamie w sieci

Prowadzenie bloga pociąga za sobą to, że jest się zainteresowanym tym, jak ludzie zachowują się na Twojej stronie. Różne narzędzia potrafią przedstawić dane na ten temat. Niestety zazwyczaj informacje te są niepełne lub też źle interpretowane. W tym artykule przedstawionych jest kilka mitów, które powstały na temat zachowania użytkowników na stronach. Skupia się on głównie na aspektach dotyczących reklamy, natomiast wydaje mi się, że można wyciągnąć z niego kilka wniosków, które będą prawdziwe dla każdej witryny internetowej.

Link

Notyfikacje jako antywzorzec

Trafiłem na bardzo ciekawy artykuł dotyczący wszelkiego rodzaju notyfikacji. Przedstawione są one w nim jako antywzorzec projektowy. Moim zdaniem de facto z treści nie wynika ten wniosek. Wydaje mi się, że właśnie takiego zachowania ludzi względem notyfikacji oczekują autorzy serwisów. Nie sposób się jednak nie zgodzić z tym, że ich wpływ na nas jest daleki od pozytywnego. Notyfikacje uzależniają nas od treści pojawiających się w aplikacji, z której pochodzą. W innym artykule Paul Jarvis nawet porównuje je do kokainy. Przeczytajcie te teksty, a może dzięki temu kilka z notyfiakacji wyłączycie.

Link

ibooks-welcome.png

Projektowanie pustych stanów

Ostatni materiał w tym przeglądzie tygodnia chciałbym poświęcić jednemu z aspektów tworzenia aplikacji, o którym często się zapomina. Jak ma się zachowywać aplikacja, jeśli nie mamy zgromadzonych w niej danych? Jest to o tyle istotne, że często taką sytuację mamy w momencie jej pierwszego uruchomienia. Jak pokazać użytkownikowi co ma zrobić, jaki kolejny krok wykonać? Nie jest to tak proste jakby się z początku zdawało. Polecam lekturę.

Link