Kolejny odcinek przeglądu tygodnia przed Wami. Poczytacie w nim trochę o sprzedaży. Przedstawię w nim również dwa bardzo ciekawe wywiady. Poznacie historię flat desigu, a na koniec obejrzycie bardzo ciekawy występ. Zapraszam!

Trzeci sposób na sprzedaż

Grywalizacja to ostatnio bardzo modny temat. Zdecydowanie największym specjalistą w tej dziedzinie w Polsce jest Paweł Tkaczyk. W zeszłym tygodniu proponowałem już Wam jeden artykuł jego autorstwa. Tym razem polecam Wam kolejny. Paweł opisuje w nim bardzo ciekawy pomysł na zaprzęgnicie grywalizacji do procesu sprzedaży. Przedstawia sporo bardzo błyskotliwych pomysłów, które właściwie są gotowymi receptami do wykorzystania. Książka Pawła zatytułowana “Grywalizacja” czeka u mnie już w kolejce do przeczytania, a artykuły, taki jak ten, który Wam polecam, tylko przesuwają ją wyżej na liście priorytetów.

Link

Jonny Ive dla Time’a

Na łamach internetowego wydania Time pojawił się bardzo ciekawy wywiad z Jonathanem Ive’em. Wywiad ten ma formę opowieści o tym znanym projektancie. Muszę przyznać, że czyta się to zdecydowanie lepiej niż standardową formę pytanie-odpowiedź. Sporo można się z niego dowiedzieć o tym, jak to się stało, że Ive znalazł się w obecnym miejscu i roli. Polecam również zajrzenie bezpośrednio na stronę, a nie czytanie przez mobilizer, bo graficznie ten wywiad również prezentuje się bardzo dobrze.

apple-exec-jony-ive.jpg

Link

Słynne miejsca i ich otoczenie

Są takie miejsca, które znają wszyscy. Często budujemy sobie wyobrażenie o nich poprzez zdjęcia, jakie mamy okazję obejrzeć w internecie czy czasopismach. Ci z Was, którzy nie byli pod egipskimi piramidami (w tym ja) pewnie wyobrażają sobie, że znajdują się one po środku pustyni i żeby tam się dostać trzeba dużo samozaparcia. Jak jest na prawdę możecie zobaczyć w tej galerii.

Giza_pyramid_complex_from_air.jpg

Z jednej strony wydało mi się niesamowitym, jaki jest duży rozdźwięk pomiędzy tym co nam się wydaje na temat różnych miejsc, a rzeczywistością. Z drugiej strony trochę smutne jest jak cywilizacja wkracza z buciorami w tak cudowne zakątki. Musicie to zobaczyć.

Link

Historia Flappy Bird

Flappy Bird obrósł już legendą i znalazł całe rzesze naśladowców. Pojawiły się nawet różne teorie o tym, że Dong Nguyen to osoba podstawiona przez twórcę Feza. Sam w to nawet uwierzyłem po przeczytaniu jednego artykułu w internecie. Jak było na prawdę możecie dowiedzieć się z tego tekstu, jaki pojawił się na łamach “The Rolling Stone”. Jest to kolejna bardzo ciekawa historia.

Link

Aplikacja Medium na iOS

Medium to jeden z najpiękniejszych serwisów w internecie jakie w tej chwili istnieją. Pełen jest bardzo inspirujących treści. Korzystam z niego non stop. Najczęściej wybierałem do czytania teksty spośród tych, które pokazują się na twitterowym profilu Medium. Do tej pory nie korzystałem z możliwości śledzenia kolekcji i systemu rekomendacji, jaki jest w tym serwisie zaimplementowany. To się chyba zmieni, bo właśnie pojawiła się aplikacja na iOS do obsługi Medium.

1AJV04lit-OUHTTBkymGbHA.png

Pierwsze wrażenie jest bardzo pozytywne. Strona wizualna odpowiada temu, co jesteśmy w stanie zaobserwować w przeglądarce. Trochę problemów sprawia mi nawigacja – szczerze mówiąc gubię się trochę, ale może to kwestia przyzwyczajenia. Kiepsko również, że nie ma wersji na iPada. Przetestujcie sami i dajcie znać jak się Wam podoba.

Link

Pokrzyczcie w dobrej sprawie

Internet cały czas mnie zaskakuje pod względem tego, ile rzeczy się można z niego dowiedzieć i to zupełnym przypadkiem. Czasem jest to wiedza istotna, a czasem… powiedzmy, że możemy nią błysnąć w towarzystwie. Wiedzieliście na przykład, że jest na świecie jedna Pani, która nie może właściwie oglądać filmów? Nie jest to spowodowane jakąś niezwykłą chorobą, ale powodem, który na pewno dobrze zrozumiecie. Szczegółów dowiecie się na tej stronie. Przy okazji będziecie mogli sobie pokrzyczeć. Zaintrygowałem? To klikajcie!

Link

Historia flat designu

Lubię artykuły, z których mogę przeczytać o genezie jakichś trendów, które są popularne w danej chwili. W tym artykule możecie przeczytać o korzeniach flat designu, który ostatnimi czasy święci tryumfy nad innymi stylami tego typu.

Z jednym twierdzeniem z tego artykułu nie mogę się jednak zgodzić. Na koniec pisząc o przyszłości autor wspomina o tym, że widzi ją w tym co robi Google. Pisze:

One clue that we may have to what the future holds for flat design (or even after) is the current design work of Google (mainly in their mobile apps). While Google’s applications are showing signs of flat design, it does not seem to be removing elements such as drop shadows; it also still uses gradients in subtle ways. The company seems to be taking the best of flat and rich designs and integrating both in a way that just works. Maybe Google have figured out something we haven’t?

Według mnie Google nie bryluje ani pod względem estetyki ani user experience. Jego produkty pod względem graficznym nie wyróżniają się niczym szczególnym na plus, a co do UX, to spróbujcie cokolwiek znaleźć na Google+. Powodzenia życzę.

Link via Marcin Ukleja

Duet Billego Joela i Jimmiego Fallona

Na koniec akcent muzyczny. Jimmy Fallon namówił Billego Joela do zaśpiewania w niecodziennym duecie. Do wykonania utworu “The Lion Sleeps Tonight”, który za pewne znacie, wykorzystali iPada z zainstalowaną na nim aplikacją Loopy. Wyszło kapitalnie.

ARVE Error: Mode: is invalid or not supported. Note that you will need the Pro Addon for lazyload modes.

Link

Źródła zdjęć: Apple.com, Raimond Spekking