Dzisiaj przegląd tygodnia jest trochę dłuższy niż zwykle, a wszystko co dla Was przygotowałem jest z trochę innej tematyki. Ciężko streścić w dwóch zdaniach o czym przeczytacie. Jako pierwsi o artykule usłyszą osoby, które zasubskrybowały notyfikację push dla Safari. Jeśli jeszcze nie zapisaliście się na nie, to naprawcie swój błąd ;)

Jak polepszyć sobie dzień?

Jak często miewacie złe dni? Jedno wydarzenie potrafi przekreślić wszystkie dobre rzeczy, jakie przytrafiły nam się tego samego dnia. Okazuje się, że niewiele trzeba, aby kiepski dzień przerodził się ponownie w “nie tak zły”. Kilka trików, jakie mogą Wam w tym pomóc znajdziecie w tym artykule.

Link

deliberate-practice_mini.jpg

Doskonalenie umiejętności

Każdy słyszał chyba o tym, że aby być w czymś dobrym, to trzeba poświęcić 10000 godzin na praktykowanie danej umiejętności. W fotografii słynne jest powiedzenie Henri Cartier-Bressona, że pierwsze 10000 tysięcy zdjęć jest Twoimi najgorszymi. 10000 wydaje się magiczną liczbą. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ czynności, jakie wykonujemy doskonaląc swój talent nie są sobie równe. Potrzebne jest świadome podejście do rozwijania umiejętności. Większość ludzi skupia się na praktykowaniu swoich mocnych stron, a to nie czyni nas w cale doskonalszymi. Artykuł, który polecam, pokaże Wam jak najwięcej wyciągnąć z czasu jaki możemy poświęcić na samodoskonalenie i jak najszybciej osiągnąć dobre rezultaty.

Link

Idealny klient email

Apple Mail towarzyszy mi już od jakiegoś czasu. Wraz z nastaniem ery OS X Mavericks i jego kłopotami z pocztą Gmail zacząłem szukać jakiejś alternatywy. Zazwyczaj kończyło się na szybkim teście i powrocie do Maila. Żadne z alternatywnych rozwiązań nie przypadło mi go gustu. Często brakowało mi albo jakichś specyficznych możliwości konfiguracji serwera albo proste funkcje były za bardzo przekombinowane.

7_app_2-1_mini.jpg

Artykuł na który natrafiłem zwrócił mi uwagę na inny aspekt klienta poczty, o jakim do tej pory nie myślałem. Większość maili jakie dostajemy jest tragiczna pod względem typografii. Bardzo małe litery i zbyt szerokie szpalty powodują, że czytanie poczty staje się chwilami udręką. Jeśli powstałby klient, który prezentowałby wiadomości w ten sposób, to szybko stałbym się wiernym fanem. A może samemu by coś takiego napisać? Kupilibyście?

Link

Gdzie zmierza design Apple

Kolejny artykuł, jaki chciałbym Wam zaproponować jest bardzo ciekawym felietonem na temat tego w jakim kierunku zmierza design Apple. W tym roku mieliśmy bardzo drastyczną zmianę w wyglądzie iOS. Można było się tego spodziewać, że wywoła ona liczne kontrowersje. Wielu ludzi wieszczyło zagładę w postaci tego, że OS X również przyjmie ten sam wygląd. Ja uważam to za wątpliwe. Podobnie myśli też autor tego artykułu. Przeczytajcie całość.

Link

Kawa z Aeropress

Jestem miłośnikiem kawy. Bez swojej porcji czarnego napoju z rana ciężko mi się funkcjonuje przez cały dzień. Swoją kawę przygotowuję w kafetierze. Kupuję kawę w ziarnach i mielę tuż przed przygotowaniem. Sposobów przygotowania kawy jest mnóstwo. Jakiś czas temu wpadł mi w oko przyrząd do parzenia, którego wcześniej nie widziałem. Nazywa się Aeropress.

4856484692_dc418d9da7_o_mini.jpg

Andrzej Tucholski na swoim blogu “Jest kultura” opisuje swoją przygodę z tym urządzeniem. Po tej lekturze jeszcze bardziej naszła mnie chęć na wypróbowanie tego wynalazku.

Link

Instafame

Nastały takie czasy, że wokół nas narobiło się mnóstwo ludzi, którzy są znani z tego, że są znani. Internet powoduje powstawanie bardzo dużej ilości takich celebrytów. Nie do końca rozumiem, za co Ci ludzie są tak ubóstwiani przez masy. Instagram jest jednym z serwisów, który tworzy tego typu postaci. Rozumiem to, jeśli ktoś zyskuje popularność za jakość wykonywanej przez siebie pracy, ale nie za trzaskanie niezliczonej ilości autoportretów.

Film, który zobaczycie poniżej jest dwunastominutowym dokumentem o tym zjawisku. Jego bohaterem jest nastolatek, który ma ponad 80 tys. śledzących go osób na Instagramie. Nie byłem świadomy skali tego zjawiska i tego, że Ci ludzie są rozpoznawani na ulicy i inni chcą sobie robić z nimi zdjęcia. Bardzo ciekawie przedstawiony jest również wątek psychologiczny tego typu zachowań. Polecam.

Link

O introwertykach

Jestem introwertykiem. Macie – powiedziałem to ;) Paweł Tkaczyk napisał niezwykle ciekawy artykuł o tego typu ludziach i muszę powiedzieć, że znajduję mnóstwo cech i zachowań opisanych przez niego u siebie. Jeśli kiedyś czuliście się nieswojo przez to, że nie jesteście duszami towarzystwa to musicie przeczytać ten artykuł. Bycie introwertykiem ma jednak również swoje dobre strony.

Link

Źródła zdjęć: Link