Czternasty odcinek przeglądu tygodnia przed Wami. Każdy materiał w nim jest inny. Będziecie mogli pobawić się tworzeniem muzyki, poznacie nowo powstający edytor programistyczny, a dbający o kondycję fizyczną może znajdą nowy sprzęt dla siebie. Na początek akcent humorystyczny o grafikach.

Umawianie się z grafikiem

Na początek coś humorystycznego – 10 rzeczy jakie należy wiedzieć, kiedy umawiasz się z grafikiem. Ma to swoje wady i zalety :) Sam nie jestem grafikiem, ale lubię ładne rzeczy. Parę elementów zachowań przedstawionych w tym artykule jednak znalazłem u siebie…

dating-a-designer-10-yoke-design-melbourne.jpg

Link

Stwórzcie swoja muzykę

Trafiłem ostatnio na prostą grę, która polega na tworzeniu muzyki. Dobiera się różne elementy utworu, które potem składają się na jedną całość. Byłem mocno zaskoczony jak proste jest dobieranie poszczególnych głosów i instrumentów. Efekt był zaskakująco dobry. Jeśli dobierzecie odpowiednią kombinację, to otrzymacie bonus w postaci filmiku. Pobawcie się tym trochę, bo na prawdę warto. U mnie spowodowało to szeroki uśmiech na twarzy.

incredibox_mini.jpg

Link

Wywiad z Nickiem Biltonem

Bardzo ciekawy wywiad z autorem książki “Hatching Twitter”, która opowiada o tym jak powstała jedna z najpopularniejszych sieci społecznościowych. Zachętę do przeczytania niech stanowi ten cytat:

What I find is that the people that are building these silly apps that don’t make the world great, are the ones that usually go out there in search of attention and get it. The people that are truly building things that are changing the world really don’t care about the attention. And that’s a noble pursuit. It’s probably our job as reporters to find those people, to cover them, and to get them the attention they deserve — rather than just writing about the next social network that allows you to share pictures of your dog.

Link

Atom.io

Na horyzoncie pojawił się nowy edytor programistyczny. Atom to edytor autorstwa Githuba, czyli najbardziej popularnego w tej chwili repozytorium kodu opartego o gita. W tej chwili można starać się o dostęp do wersji beta i szczerze mówiąc nie mogę się tego doczekać. Na pierwszy rzut oka przypomina on trochę Sublime Text ze swoimi możliwościami rozszerzania go pakietami i Command Palette. Zaskakujące jest to, że oparty jest on o Chromium, czyli ten sam rdzeń co przeglądarka Chrome. Zobaczymy co z tego wyjdzie, natomiast fakt, że autorem jest Github nastraja pozytywnie.

Link

Moov

Ostatnio przeżywamy prawdziwy boom na wszelkiego rodzaju sensory mierzące naszą aktywność fizyczną. Pojawia się na tym polu nowy gracz w postaci czujnika Moov. Stoi za nim jeden z byłych projektantów Apple. To co wyróżnia to urządzenie jest to, że aplikacja dołączona do niego potrafi na bieżąco na podstawie wskazań sensora dawać użyteczne wskazówki na temat przebiegu treningu. Jeśli biegając będziemy stawiać za krótkie kroki, to poleci ich wydłużenie lub jeśli nasze lądowanie będzie za twarde, to nam to powie, abyśmy mogli uniknąć kontuzji.

W tej chwili zbierane są zamówienia przedpremierowe. Jeden w tej chwili kosztuje niecałe 60 dolarów, ale jego cena detaliczna ma być dwa razy droższa. Wysyłka planowana jest na lato tego roku, a więc trochę przyjdzie poczekać. Być może do tego momentu Apple przedstawi swój sprzęt naręczny…

Link