Dzisiejszy odcinek przeglądu tygodnia poświęcony jest głównie wspomaganiu kreatywności. Dowiecie się jak wspomagać swoje umiejętności generowania nowych pomysłów. Będzie też trochę inspiracji do realizacji własnych marzeń oraz ciekawy przypadek właściciela atrakcyjnego konta na Twitterze.

Na początek chciałbym jednak wspomnieć o jednej zmianie. Do tej pory przegląd tygodnia pojawiał się w piątki. Zauważyłem jednak pewne pole do usprawnień, które mam nadzieje, że pozytywnie wpłynie na jakość tej serii. Dużo czytam w weekendy i nie chcę, żeby materiały czekały aż do piątku na opublikowanie. Jeszcze przez tydzień gotowe się mchem zapuścić. Dlatego od następnego odcinka przegląd tygodnia będzie pojawiać się w niedziele. W ten sposób teksty, które dla Was przygotuję będą bardziej aktualne. Tymczasem zaczynamy bieżący odcinek.

Limiting = evolving

Przeczytajcie ten krótki artykuł, który pokazuje jak stawiając sobie ograniczenia stymulujemy się do rozwoju. Następnie spróbujcie w czymś co robicie znaleźć sobie taką kreatywną przeszkodę. Jeśli robicie zdjęcia to spróbujcie wykorzystać tylko jeden obiektyw lub jedną ogniskową przez cały dzień. Programiści mogą spróbować pisać metody maksymalnie piecio-linijkowe (nie oszukujcie z długością linii ;) ). Efekty nie będą może powalające na początku, ale po jakimś czasie zobaczycie ile się nauczyliście.

Link

Historia jednego konta na Twitterze

Kolejny artykuł opowiada o tym jak Naoki Hiroshima stracił swoje konto na Twitterze, za odstąpienie którego ktoś oferował mu $50000. Konto miało bardzo krótką i atrakcyjną nazwę – @N. Naoki opisuje dokładnie jak do tego doszło – haker był na tyle uprzejmy, że opisał mu w jaki sposób udało mu się przejąć jego konto do zarządzania domenami.

unsplash_525f012329589_1_mini.jpg

Hakerzy teraz jak i dawniej stosują socjotechnikę, żeby pozyskać informacje, których potrzebują. Hakują ludzi, a dopiero potem systemy. Od jakiegoś czasu zbieram się do tego, żeby pozmieniać swoje hasła do różnych kont na jakieś mocno losowe. Do tych ważniejszych takie stosuję już od dawna. Standardowe hasło do wielu kont to wygoda, ale niestety może szybko napytać biedy. Ten artykuł chyba jest takim zapalnikiem, który mnie do tego skłoni.

Link

Nawyki ludzi sukcesu

Zastanawialiście się kiedyś jak wygląda typowy dzień głowy państwa czy słynnego przedsiębiorcy? Z tego artykułu możecie się tego dowiedzieć. Znajdziecie tu również kilka rad jak uczynić swój dzień bardziej produktywnym. Niektóre mogą się wydawać bardzo nie intuicyjne, ale jeśli tego typu osoby potrafią czerpać z nich korzyść to czemu nie spróbować? Niesamowite jest to, że mimo tak upakowanego dnia nadal potrafią zachować jakikolwiek balans między życiem zawodowym a prywatnym.

Link

Realizuj marzenia

To pewnie stary i dobrze znany wykład, ale ja dopiero teraz go obejrzałem. Jest to świetna mowa Jacka Walkiewicza o realizowaniu swoich marzeń. Jeśli ktoś z Was do tej pory tego nie widział to gorąco polecam.

Link do wideo

Wiedza a kreatywność

Na koniec mam dla Was artykuł o tym jak wiedza wpływa na kreatywność i o tym co to właściwie jest kreatywność. Okazuje się, że poszerzając swoją wiedzę w innych dziedzinach niż te, na których się skupiamy zwiększamy swoje szanse na wygenerowanie ciekawych pomysłów. Artykuł poparty jest ciekawymi przykładami kilku znanych ludzi, a na koniec przedstawia parę rad do wykorzystania na co dzień. Polecam!

Link