W dzisiejszym odcinku przeglądu tygodnia skupiam się na rzeczach, które mogą Wam się przydać w pracy, czy w prowadzeniu własnego biznesu. Dowiecie się czegoś o sprzedaży, promocji oraz walce o regularność. Zapraszam do czytania!

Umiejętna sprzedaż

Pierwszy artykuł, jaki chciałbym Wam zaproponować dotyczy umiejętności sprzedaży. W bardzo ciekawy sposób autor opisuje doświadczenie jakie zdobył przez 25 lat. Ja zawsze byłem przekonany o tym, że sprzedawcą nie zostanę nigdy, bo nie mam do tego predyspozycji. Potem dowiedziałem się, że tego można się nauczyć. Jeśli myślicie o założeniu swojego biznesu lub chociażby stworzeniu czegoś swojego i wypromowaniu tego, to musicie nauczyć się sprzedawać. Zasady jakie są opisane w tym artykule skierują Was na dobrą drogę.

Link

ptaki_mini.jpg

Konstruktywne konflikty

Jesteście osobami, które zawsze wyrażają swoją opinię, czy raczej zachowują ją dla siebie, żeby niepotrzebnie nie zaogniać sprawy? Z tego artykułu dowiecie się, że nie ma czegoś takiego jak “niepotrzebne zaognianie sprawy”. Konflikty w zespole są potrzebne. Oczyszczają atmosferę i pozwalają dowiedzieć się kto co tak na prawdę myśli. Wiedzieliście, że również wspomagają kreatywność zespołu?

Link

Potęga internetu

Internet to potężne narzędzie. Możliwości, jakie za pomocą niego możemy sobie stworzyć, żeby wypromować swój produkt czy samego siebie są właściwie nieograniczone. Artykuł jaki chce Wam zaproponować opowiada o człowieku piszący, piosenki, który dzięki swojej inwencji stworzył w 3 godziny piosenkę, która została użyta na otwarciu konferencji Apple i sam Steve Jobs do niej tańczył. Oczywiście przełożyło się to na późniejsze sukcesy. Przeczytajcie – może zainspiruje Was to do stworzenia swojej piosenki.

Link

Statystyka w biznesie

W biznesie wszystko opiera się na prawdopodobieństwie. Nigdy nie jest tak, że za każdym razem w każdym działaniu odniesiemy sukces. Zawsze przed wykonaniem jakiejś ryzykownej czynności pojawia się naturalny lęk przed negatywnymi konsekwencjami. Nieważne czy chodzi o ilość ludzi klikających link wysłany w mailu, czy ilość spotkań, która przekłada się na sprzedanie jednej sztuki Waszego produktu. Wszystko to statystyka. Im szybciej sobie to uświadomimy, tym szybciej będziemy potrafili sobie dobrze radzić z odmową potencjalnego klienta.

Link

sweat_mini.jpg

Tworzenie nawyków

Regularność jest ważna w wielu dziedzinach naszego życia. Czy to chodzi o utrzymanie ciała w dobrej kondycji, regularne pisanie tekstów na blogu czy inne rzeczy, na które nie zawsze mamy ochotę. Czasem trzeba się samemu zmusić, żeby coś zacząć, a kiedy już to robimy to dochodzimy do wniosku, że wcale nie jest aż tak źle, jak nam się wcześniej wydawało. Jeśli chcecie wykształcić u siebie jakiś nawyk to przeczytajcie ten artykuł.

Link

Użyte grafiki na licencji CC:
Nagłówek
Kłócące się ptaki
Ściana w grafice