W tym przeglądzie tygodnia daje Wam solidną dawkę czytania. Polecam w szczególności przejrzenie całej listy “The Verge 50”. Znajdziecie tam mnóstwo inspirujących osób. Mam nadzieję, że tak dawka artykułów skłoni Was do działania i pracy nad sobą. Jeśli podobają się Wam takie treści to dajcie znać, a sprawię, że pojawi się ich więcej w przeglądzie tygodnia :). Zapraszam do lektury.

The Verge 50

Magazyn internetowy The Verge przedstawił swoją listę 50 osób, które zmieniają świat. Towarzystwo istotnie doborowe i możemy znaleźć tam bardzo różne osoby. Nie będę zdradzał konkretnych nazwisk, żeby nie zabierać Wam zabawy odkrywania ich samemu. Zdradzę jedynie, że mamy tam wynalazców, dziennikarzy, blogerów. Rzeczywiście osoby, które mają wyraźny wpływ na to jak nasz świat teraz wygląda, a jeszcze większy na to jak będzie wyglądać. O części z tych osób pewnie nie słyszeliście, przynajmniej ja nie słyszałem, ale t kolejny powód, żeby dowiedzieć się o ich istnieniu. ciekawe czy zauważycie polski akcent…

Link

Higher resolutions

Zbliża się końcówka roku i czas wymyślania postanowień noworocznych, które jak zwykle zarzucimy po kilku tygodniach. Okazuje się, że rok to niesamowicie dużo czasu dla silnej woli. Autor tego artykułu zauważa, że to może nie chodzi o czas, ale ilość postanowień jakie robimy. Zbyt duża ich liczba powoduje to, że nie możemy się skupić na realizacji żadnego z nich.

W tym roku chciałbym zacząć robić coś, czego do tej pory nie robiłem. Coś co zawsze chciałem umieć robić, a teraz mógłbym się nauczyć. chodzi mi po głowie rysowanie… A wy jakie postanowienia noworoczne macie zamiar podjąć?

Link

Nie wszystko od razu

Na poczekaniu to możemy mieć jedynie jedzenie z mikrofalówki. Przeczytałem bardzo dobry artykuł o tym jak wszystko co nas otacza jest skupione jedynie na efekcie, a nie widać procesu jaki za tym efektem stoi. Rezultatem tego jest to, że istnieje mylne wrażenie, że ludzie, którzy osiągają sukcesy zawdzięczają to bardziej szczęściu niż ciężkiej pracy. Rezultatem tego jest pokolenie millenium, które uważa, że wszystko im się należy i narzekające na to jaki świat jest niesprawiedliwy.

Polecam lekturę: Link

Jako uzupełnienie dodam artykuł Damiana Jaroszewskiego, w którym opowiada jak został blogerem technologicznym. Nie myślałem, że kiedykolwiek zalinkuję do Spider’s Web: Link

Jak wykształcić w dzieciach ducha przedsiębiorczości

Jako, że jestem ojcem jeszcze małym doświadczeniem moją uwagę przyciągają artykuły dotyczące wychowania dzieci. Po lekturze książki Robert Kiyosakiego “Bogaty ojciec, biedny ojciec” dodatkowo zainteresowałem się tym, jak ważne jest wykształcenie w małym człowieku odpowiedniego podejścia do pieniędzy. Szczególnie do ich zdobywania. Pieniądze to tylko narzędzie do osiągania celów, a nie cel sam w sobie. Chciałbym, żeby moja córka nauczyła się tego jak najwcześniej. Chciałbym Wam polecić artykuł, który przedstawia kilka wskazówek, które mogą się Wam przydać przy wychowywaniu Waszych dzieci.

Link

Ciemna strona biegania

W tym roku zacząłem biegać. Nigdy nie myślałem, że zacznę to robić. Zawsze nie lubiłem biegania. Po co się męczyć jeśli nie trzeba, prawda? Zrobiłem pierwsze podejście – nie podobało mi się. Po lekko ponad dwóch kilometrach ciężko mi było dojść do siebie. Po jakimś czasie spróbowałem drugi raz i było zdecydowanie lepiej. W efekcie w tym roku przebiegłem już ponad 200 kilometrów co dla mnie jest bardzo dużym osiągnięciem. Nie wiedziałem, że ta czynność da mi aż tyle satysfakcji wynikającym z przełamywania własnych słabości. Po co ten wstęp? Po to, że jeśli zastanawialiście się czy nie spróbować biegania, ten artykuł Was do tego nie zniechęcił. Przedstawia on mało znaną stronę biegania, o której nikt nie mówi. Nie napiszę o czym on jest – przeczytajcie sami.

Link

biegacze_mini.jpg

Zdjęcie: http://www.flickr.com/photos/seeminglee/8714831084/

Komentarze są wyłączone w tym poście.