Visual Supply na swoim blogu zapowiedziało zupełnie nowe Vsco Cam. Dla nie wtajemniczonych Vsco Cam to aplikacja na iPhone’a do robienia zdjęć i stylizowania ich wyglądu na przypominający wygląd zdjęć wykonywanych na filmach analogowych.

Poprzednia wersja Vsco Cam pomimo fantastycznych możliwości stylizowania zdjęć posiadała według mnie sporo niedociągnięć. Miała problemy ze stabilnością oraz była bardzo wolna przy zapisywaniu zdjęć w pełnej rozdzielczości. Co zaoferuje nowa wersja? Zapowiedź mamy na filmie poniżej.

Zmiany wyglądają obiecująco. Wygląda na to, że będziemy mieli do dyspozycji więcej opcji stylizacji zdjęć i dodatkowo dla każdej będziemy mogli określić siłę danego efektu. Wbudowana opcja wykonywania zdjęć pozwoli na niezależne ustawianie punktu pomiaru światła oraz punktu pomiaru ostrości. Bardzo intrygująca funkcją jest Vsco grid oraz store. W przypadku pierwszego wygląda to na opcję dzielenia się zdjęciami online i możliwość tworzenia swojego portfolio. Druga funkcja z kolei wygląda mi na możliwość udostępnienia swoich zdjęć do sprzedaży.

Ja po nowym Vsco Cam oczekuję przede wszystkim przyspieszenia aplikacji i poprawienia stabilności. Nowe funkcje wyglądają bardzo obiecująco, ale jeśli prędkość działania pozostanie bez zmian to ciężko będzie jej używać. Może możliwość zapisu zdjęć w tle poprawiłaby wrażenia z użytkowania aplikacji.

Nowa wersja Vsco Cam będzie darmowa. Posiadacze starej wersji, która była płatna, w momencie opublikowania nowej otrzymają bliżej niesprecyzowaną niespodziankę. Visual Supply dba o swoich klientów (wiem bo posiadam ich inne produkty), dlatego nie mogę się doczekać co to za niespodzianka. Biorąc pod uwagę częstotliwość przypomnień na Twitterze o potrzebie aktualizacji starej wersji w celu otrzymania owej niespodzianki, można przypuszczać, że nowa jest tuż za rogiem.