Witam serdecznie. Zaczynam pisać bloga. Kolejnego. @Booyah! No dobra teraz trochę poważniej.

Zrodziła się u mnie potrzeba pisania bloga na trochę inne tematy niż fotograficzne. Zawodowo jestem związany z branżą nowych technologii i dlatego żyję tematami nowych produktów i trendów. Jak chyba każdy programista nie zaczynam dnia bez kawy i dawki newsów. Świat pędzi teraz w takim tempie, że pospolitym problemem jest ogarnięcie tego ogromu informacji jaki nas otacza.

Całkiem niedawno natrafiłem na taki moment, w którym zorientowałem się, że czytam mnóstwo tekstów, ale nic z nich nie wynoszę. Postanowiłem coś z tym zrobić. Pierwszym krokiem jaki zrobiłem było ograniczenie ilości informacji i zmiana rzeczy jakie czytam. Zacząłem się zastanawiać co zrobić, aby z tekstów, które czytam wynieść trochę więcej. Co zrobić, żeby wymusić na sobie chwilę refleksji. Zacząłem sam pisać o tekstach, które czytam. Zacząłem prowadzić swój dziennik, ale doszedłem do wniosku dlaczego nie podzielić się tym co piszę. Może ktoś znajdzie w tym coś ciekawego.

O czym będzie można przeczytać na moim blogu. Na pewno o rzeczach, które mnie interesują. Z racji wykonywanego zawodu na pewno znajdą się tutaj rzeczy dotyczące programowania, natomiast nie będę chciał Was tym zbytnio zanudzać, bo wiem że nie wszyscy się tym interesują. Opiszę trochę z jakich narzędzi korzystam i jakie rozwiązania wdrożyłem, aby usprawnić sobie różne wykonywane czynności. Pojawią się również teksty opisujące najnowsze wydarzenia w świecie technologii, ale nie będzie to publicystyka, a raczej mój komentarz i moje spostrzeżenia. Pojawią się teksty dotyczące designu, użyteczności oraz innych ciekawych tematów na jakie się natknąłem przemierzając bezmiar internetu czy kultury. Okazyjnie zagoszczą też teksty dotyczące mojej pasji jaką jest fotografia.

Na koniec, żeby pokazać Wam, że programiści mają poczucie humoru polecam przejrzenie Google Annotation Gallery pod adresem https://code.google.com/p/gag/. Dowiecie się wtedy skąd wzięła się małpa w pierwszym akapicie.